niedziela, 28 grudnia 2014

O tym, jak powstaliśmy i dokąd zmierzamy

Drodzy Czytelnicy,
Dzisiejsza notka będzie nieco inna niż dotychczasowe - z okazji drugiej rocznicy powstania tego bloga chcielibyśmy opowiedzieć Wam nieco o kulisach jego powstawania.
Blog stworzyliśmy z czystej chęci dzielenia się historiami, początkującymi sukcesami krawieckimi i pomysłami stylizacyjnymi. Żeby było ładnie, zabawnie i przyjemnie. Z czasem tworzenie kolejnych notek zaangażowaliśmy także inne niebywale utalentowane osoby, m.in. od zdjęć, biżuterii czy makijażu - żeby było jeszcze lepiej.To zaangażowanie i nasz perfekcjonizm sprawiły, że aktualnie powstawanie każdej notki składa się z bardzo wielu etapów: przemyślenia krawieckie -> plan szycia -> szukanie materiałów -> krojenie -> szycie -> przymiarki -> etap rozpaczy, niezadowolenia, rozczarowania i szukanie sposobu na uratowanie projektu -> wykańczanie -> stylizacja -> wstępny pomysł na historię -> ustalanie w kalendarzu dnia na sesję zdjęciową -> zdjęcia -> wybieranie, poprawki zdjęć -> pisanie historii -> poprawianie -> ponowne pisanie i ponowna korekta -> publikacja. Trwa to wszystko trochę czasu, dlatego notki nie pojawiają się zbyt często. Nie możemy z żadnego z tych etapów zrezygnować, żeby notki nie straciły na jakości. 

A jednak od pewnego czasu naszły nas przemyślenia, czy to wszystko, co robimy na blogu jest dla Was, Czytelników, wystarczające. Wiemy, że jest bardzo wiele jest blogów, które czytacie i lubicie, które Was inspirują i bawią. Szukacie w nich pięknych stylizacji i krawieckich pomysłów, jak u MarchewkowejThe Robot That Had a Heart czy Friendsheep, porad krawieckich jak u Long Red Thread czy LoliJoo, podstaw wiedzy na temat stylu vintage, jak u Vintage Girl czy Lady in Black, ciekawych inspiracji i przemyśleń, jak u Styledigger czy Riennahera, pięknych zdjęć w stylu retro jak u RetroStyl czy Retro Chick Chick, historii inspirowanych krawiectwem jak u Brumming Blog czy Bezdomnej Szafy. A czego szukacie na naszym blogu? Czy to, co na nim zamieszczamy, jest dla Was wystarczające?
Wiele w ostatnich miesiącach myśleliśmy, co zrobić, żeby nasz blog dawał Wam więcej - więcej porad, więcej inspiracji, więcej podpowiedzi, więcej tego, czego szukacie na innych blogach. Myśleliśmy, że może potrzebujecie więcej. Nie chcemy jednak robić czegoś, na czym się nie znamy. I postanowiliśmy, że pozostaniemy przy aktualnym kształcie bloga - przy okraszonych zdjęciami historiach Żanety i Żorża. Będziemy je tworzyć - tak, jak do tej pory - najlepiej jak potrafimy, włożymy w nie 100% serca i zaangażowania. Wierzymy, że dla Was, Kochani Czytelnicy, nasza szczerość jest większą wartością niż udawanie kogoś, kim nie jesteśmy, niż nasze pisanie na atrakcyjne tematy, na których się nie znamy.  
Będziemy opowiadać, fantazjować i zapraszamy Was do tego świata naszych fantazji. Twórzcie naszego bloga z nami - powiedzcie nam, o czym chcecie przeczytać, a postaramy się o tym napisać.
I chociaż ostatnio w codziennych obowiązkach trudno nam było znaleźć czas, żeby pisać dla Was nowe notki, obiecujemy, że pojawią się znowu i że w Nowym Roku możecie spodziewać się dalszych przygód Państwa Żyrafko. Mamy nadzieję, że tu z nami zostaniecie.

Ciepłe uściski noworoczne, 
Autorzy Bloga :)
Czapka - Pan Tu Nie Stał
Sweter - sklep z odzieżą używaną
Spódnica - uszyta na podstawie własnego wykroju
Torba - kupiona na pchlim targu w centrum Sofii, w Bułgarii
Pasek - Allegro
Buty - CCC
Photo by Monia Lissa

8 komentarzy:

 1. Bardzo mi miło, że zostałam wymieniona pośród tylu ciekawych blogów! Przygody Żanety i Żorża zawsze były dla mnie świetną rozrywką i czekam z niecierpliwością, żeby przeczytać, co się następnym razem naszym bohaterom przydarzy. Moim zdaniem to genialny pomysł na bloga i ja bym niczego tu nie zmieniała... *^O^*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję za te miłe słowa :)

   Usuń
 2. ja też jestem zdania, żebyście niczego nie zmieniali tylko pisali :) a ja z chęcią czytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że tu zaglądasz i dziękuję za miłe słowa :)

   Usuń
 3. Dalsze przygody Państwa Żyrafko są tym na co czekam zawsze z utęsknieniem :)
  Życzę dużo pomysłów i zapału w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Twoje życzenia się spełniają, już intensywnie działamy :)

   Usuń
 4. Kochani, jesteście wspaniali tacy, jacy jesteście. Wpadam na Waszego bloga po inspiracje i powód do westchnień nad niezwykłymi opowieściami i sukcesami krawieckimi. Jeśli kiedyś zachce Wam się coś zmienić, wrzucić porady pisarskie albo krawieckie, notkę o historii, przemyślenia modowe czy cokolwiek innego, co sami pewnie lubicie czasem u innych przeczytać - to Wasi czytelnicy z radością też o tym przeczytają (a w każdym razie ja na pewno). Niech się Wasz blog rozwija pięknie dalej i naturalnie wytycza własne szlaki.

  Ściskam noworocznie, trzymam kciuki za Wasze dobre samopoczucie i dzięki za całą tę pracę, jaką wkładacie w ten kształt bloga, jaki wybraliście. Jest super. Warto!

  I dziękuję za zalinkowanie, wzruszyłam się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się wzruszyłam Twoim komentarzem :) Bardzo za niego dziękuję :) Miło jest czuć takie wsparcie i poparcie!

   Usuń

Ślicznie dziękuję za wszystkie miłe słowa, a krytykę z pokorą przyjmuję:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...